Oklejanie samochodów folią wylewaną z nadrukiem

Folie wylewane zwane również długoterminowymi charakteryzują się nie tylko zaawansowaniem technologicznym co często można zauważyć w popularnych serwisach społecznościowych, ale również trwałością.

Wykonane z należytą starannością oraz odpowiednio użytkowane pozwalają na skuteczną reklamę nawet do 10 lat.

Skąd wytrzymałość tych folii?

Folie samochodowe są produkowane w zupełnie inny sposób niż folie monomeryczne czy polimerowe tzn. powstają w procesie wylewania, czyli wytłaczania płaskoszczelinowego, gdzie roztopione tworzywo wytłaczane jest przez płaską dyszę i wylewane na chłodzony cylinder, co nadaje folii możliwości dopasowania się do bardzo skomplikowanych powierzchni, w wyklejone w odpowiednich warunkach dopasowują się do klejonej powierzchni.

Zabezpieczenie druku.

Druk na foliach wylewanych zabezpieczany jest przeznaczonym doń laminatem wylewanym, zachowującym te same właściwości, które posiada folia. Na foliach wylewnych stosowany jest druk miękkim solwentem tzw. mild sowent lub druk lateksowy.

Czy rozwiązanie ma jakieś wady?

Folia wylewana z nadrukiem różni się od folii do zmiany koloru samochodu grubością, jak i rozciągliwością przez wzgląd na druk, który przy zbyt dużym naciągnięciu folii przestaje zachowywać swoje właściwości.

Zmiana koloru folią wylewaną z nadrukiem jest z tego tytułu uzupełnia foliami w kolorze ( dla elementów niemożliwych do oklejenia) lub oklejenia są niepełne dla ciężkich elementów typu zawiasy, wnęki w samochodach, przetłoczenia wklęsłe na zderzakach itp.