Banery reklamowe

Banery jako najbardziej popularna forma reklamy zewnętrznej cieszą się szerokim zainteresowaniem klientów przez wzgląd na trzy elementy:

  1. Dowolny format nie ograniczony szerokością maszyny drukującej
  2. Szybki druk – standardowy baner można otrzymać już w 24 godziny od zlecenia.
  3. Dobre odzwierciedlenie kolorów i trwałość druku.

Technologia druku:

Powszechnie do druku banerów stosuje się pigmentowe atramenty solwentowe (na bazie rozpuszczalników organicznych), przez co druk jest wytrzymały, a baner nie blaknie przy promieniowaniu UV. Rzadziej używane są farby lateksowe przez wzgląd na niższą w stosunku do solwentu wydajność maszyn lateksowych.

Wykończenie:

Technologia wykończenia banera ma znaczący wpływ na jego późniejsze zastosowanie. Najlepszym dotąd rozwiązaniem jest zgrzew, wykonywany w temperaturze od 420-450 °C, w zależności od warunków zewnętrznych w tym wilgotności powietrza. Takie wykończenie gwarantuje wytrzymałość banera na naciąg stosowany przy przytwierdzaniu banera.

Dostępne są dwa rodzaje wykończeń banera.

Oczkowanie oczkami stalowymi o średnicy 10mm, w kolorach metalicznym lub złotym wykonanych ze stali lub stali ocynkowanej, na zgrzanej części banera wokół.

Tunel bądź rękaw zwykle o wielkości ok 3-5cm, w który przy montażu można użyć linki stalowej, pręta bądź materiałów PVC ( w zależności od późniejszego wykorzystania ).

Specyfikacja materiałowa:

Najczęściej wykorzystywany materiał do produkcji banerów to Frontlit 510, będący wysokiej jakości materiałem o siatce poliestrowej powlekanej PVC z dużym dodatkiem plastyfikatorów. Jego struktura jest gładka, nadaje się do ekspozycji wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Dane techniczne:

DANEJEDNOSTKAOPIS
ciężarg/m2
oz/yd2
510
15
grubośćmm0,39 +/-0,02
nośnikpoliester1000*1000D 20*20/inch
powierzchniamat
siła rozciąganiaN/50mm2200 / 1900
siła rozdzieraniaN300 / 250
siła adhezjiN/50mm8.0
szerokośćm1.0~3.2
długość rolkim/rolka50
trwałośćmiesiąc60